اخبار روز اقتصادی، اقتصاد روز، اخبار نرخ ارز و دلار، قیمت خودرو، قیمت گوشت مرغ، قیمت گوشت قرمز، قیمت لبنیات و اخبار مرتبط در زمینه اقتصادی

جدید ترین و بروزترین اخبار اقتصادی را توسط رسانه تخصصی دیجی کالایاب دنبال کنید

روش مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت

روش مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت

طرح سهام عدالت، از جمله معدود طرح‌هایی است که بیش از نیمی از جمعیت کل کشور با آن در ارتباط هستند. مشمولان این طرح شامل شش دهک پایین درآمدی جامعه هستند و جمعیتی حدود ۵۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند. در این طرح در سال ۱۳۸۵، سهام ۳۶ شرکت پذیرفته شده در بورس و ۱۳ شرکت غیربورسی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار شد و برگه سهام ده میلیون ریالی در اختیار مشمولان طرح قرار گرفت. مقرر شد تا پایان نیمه اول سال ۱۳۹۵ این سهام آزاد‌سازی شود و سازمان خصوصی‌سازی، سود نقدی این شرکت‌ها را وصول و به میزان قابل‌تخصیص به هر فرد، نسبت به پرداخت سود نقدی به مشمولان طرح اقدام کند.

دسته بندی : اخبار اقتصادی

بیشترین سود برای چه شرکت های سهامی است

بیشترین سود برای چه شرکت های سهامی است

بورس تهران از ابتدای سال ‌جاری وارد یک روند صعودی غیرقابل باور شده است. به ‌طوری که هر روز شاهد ثبت رکوردهایی باورنکردنی در بازار سهام هستیم. در همین راستا آخرین روز کاری هفته گذشته هم دماسنج اصلی بورس تهران ۳۲ هزار و ۱۴۹ واحد دیگر رشد کرد تا شاهد رسیدن این نماگر به ارتفاع ۸۷۸ هزار واحدی باشیم. حالا دیگر برای دست یافتن به شاخص یک میلیونی که تا همین چند وقت پیش چیزی شبیه به یک شوخی بود، کمتر از ۱۴ درصد رشد نیاز است.

دسته بندی : اخبار اقتصادی

گران شدن گوشت مرغ

گران شدن گوشت مرغ

در روزهای اخیر در بازارهای مختلف تهران شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ و رسیدن آن به نرخ ۱۹ هزار تومان بودیم. قیمت مرغ در ماه‌های اخیر سیر صعودی داشت و در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت روزانه این محصول در بازار هستیم، به طوری که در بازار هر کیلوگرم از گوشت مرغ ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رود و در دروازه شمیران که بورس مرغ فروشان است، این محصول با قیمتی بین ۱۷ هزار تا ۱۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

دسته بندی : اخبار اقتصادی